Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

95. výročie školy 1928 - 2023

Dátum a čas

Piatok 19. 4. 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Liga proti rakovine .

Aj my sme podporili myšlienku pomoci onkologickým pacientom zakúpením žltého narcisu#Pomáhame chorým#Spolupatričnosť# Liga proti rakovine

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Účasť na okresnom kole Pytagoriády .

Naši tretiaci Júlia Sýkorová a Jakub Teplan boli úspešní riešitelia obvodného kola matematickej Pytagoriády. Dnes sa zúčastnili okresného kola v Šuranoch. Konkurencia bola silná, nakoľko postupujúcich žiakov z tretích ročníkov bolo až 86. Držíme im palce a pevne veríme, že sa prebojujú aj ďalej 👌. Ďakujeme pani učiteľke Lucii Nagyovej za prípravu žiakov.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vedieme deti k prirodzenému pohybu......

Snažíme sa viesť deti k prirodzenému pohybu. O nových pomôckach na cvičenie sa dozvedia až zajtra. Čakajú ich veľké skákacie lopty a balančné vozítko.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Montessori učebné pomôcky.

Montessori pedagogika je alternatívna a svetovo uznávaná metodická sústava. Skladá sa z filozofie rozvoja dieťaťa a konkrétnych praktických postupov s pomôckami. Vznikla na základe pozorovaní Márie Montessori o vývine detí v ranom veku. Základné heslo Montessori filozofie znie: „Pomôž mi, aby som to dokázal sám.“ Snažíme sa pravidelne dokupovať učebné pomôcky pre žiakov. Aktuálne sme doplnili montessori matematiku, geometriu, váženie, meranie, rozvoj slovnej zásoby, sčítanie a odčítanie s prechodom cez desiatku, budovanie predstavy o veľkých číslach, násobilku, delilku, komunikačné kartičky a veľa ďalších. Tešíme sa, že vyučovanie našich žiakov bude názornejšie a pútavejšie.

• Základná škola s materskou školou Rastislavice 186
    Rastislavice 186